• info@onaymatik.com.tr

Hakkımızda

Nereden Başladık...

Onaymatik markası olarak hikayemiz, 2010 yılında Ödeme Sistemleri alanında hizmet sunmak üzere başlamıştır.

27 Haziran 2013 tarih ve 28690 sayılı Resmi Gazete ile 6493 sayılı Ödeme Ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri Ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun yayımlanmış olup Onaymatik markası kurucu ortağı Hakkı ÇELİK liderliğinde stratejik planlar hazırlanarak Onaymatik markasının sahip olduğu tüm bilgi birikimi ile finansal teknolojiler transfer edilerek ülke genelini kapsayacak bir hizmet anlayışı ile 2015 yılında CEO Ödeme Hizmetleri A.Ş. kurularak dönemin yetkili otoritesi olan BDDK ya faaliyet izin başvurusunda bulunulmuştur.

CEO Ödeme Hizmetleri A.Ş., 2017 yılında faaliyet iznini almış ve Onaymatik markasının ülke genelinde oluşturduğu yaygın temsilci ağı ile zaman kaybetmeden faaliyetine başlamıştır.

Onaymatik markası bilişim şirketi olarak küçük ve orta ölçekli işletmelere ön muhasebe içeren perakende ve toptan satış uygulama çözümleri başta olmak üzere bir çok özel çözümler sunmak adına yoluna devam etmiştir.

Onaymatik kurucusu Hakkı ÇELİK’ in kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığı görevini üstelendiği CEO Ödeme Hizmetleri A.Ş. zaman içerisinde dönemin yetkili otoritesi olan TCMB ye 2021 yılında faaliyet genişleme başvurusunda bulunarak 2022 yılında faaliyet izni alınmış ve 2022 yılında tekrar faaliyet izni genişleme başvurusunda bulunan şirket, Elektronik Para İhraç yetkisine de sahip olarak CEO Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. unvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Yatırım planı ve hedefleri doğrultusunda 2024 yılında CEO Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. den exit yaparak ortaklıktan ayrılan Onaymatik kurucusu Hakkı ÇELİK, birlikte yürüdüğü tecrübeli kadroları ile Ödeme Sistemleri alanında maksimum performansı sağlayacak uçtan uca çözümler sunan Onaymatik Fintech Suite ile yepyeni bir heyecanla Ödeme Sistemleri alanında iddialı bir çözüm ortağı olma yolunda ilerlemeye karar vermiştir.

Onaymatik Fintech Suite olarak Ödeme Sistemleri alanında, küresel markalardan ve büyük işletmelerden orta ölçekli işletmelere ve bu alanda iddialı yeni girişimlere kadar geniş bir müşteri yelpazesine destek vermeye hazırız.

6493 Sayılı Kanun, Kanuna bağlı yönetmelik, Tebliğ ile Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının yükümlü bulunduğu her konuda olağanüstü vasıflı ve yetenekli uzmanlardan oluşan, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir aile olarak yanınızdayız.

Her müşterinin benzersiz ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayan yenilikçi ve son teknoloji çözümler sunmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Özellikle Ödeme Sistemlerinin her alanında uzmanlardan oluşan ekibimiz, farklı endüstriler ve iş ölçeklerindeki çeşitli zorlukları ve fırsatları ele almamıza olanak tanıyan Bilgi Sistemleri, Uyum, Risk Yönetim, İç Kontrol, Operasyon, Satış, Pazarlama vb. geniş bir uzmanlık yelpazesine sahiptir.

İster Ödeme Sistemleri alanında varlığınızı geliştirmek isteyen köklü bir küresel marka olun, ister çığır açan fikirlerle pazarı altüst etmek isteyen gelecek vaat eden bir girişim olun, Onaymatik Fintech Suite olarak yolun her adımında size rehberlik etmek ve desteklemek için buradayız.

Misyon

Onaymatik Fintech Suite’ in benimsediği misyon, başta hedef kitlemizi oluşturan finansal tabanın genişlemesi ve nakitsiz topluma geçiş için etkin bir araç olmayı hedefleyen finansal ve finansal olmayan şirketler için kartlı ve kartsız işlemleri destekleyen kapsamlı ödeme sektörü çözümleri sunmaktır. Bankalar, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları, B2B vb. kuruluşların kullanıcılarının ve ülkemiz hane halkının finansal hizmetlere erişimine katkı sağlayarak finansal dönüşümde bir çarpan etkisi oluşturup finansal tabanın genişlemesine katkı sağlayacak geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermek için yanınızdayız.

Vizyon

Gelişen bilişim teknolojilerinden en üst düzeyde yararlanılabilmesi, bu teknolojiler ışığında başlıca hedef kitlemiz olan Bankalar, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları, B2B vb. kuruluşların bilgi kaynaklarının bütünleşik bir yapıda oluşturulabilmesi için Onaymatik Fintech Suite Projesini çözümlere yönlendiren;

• Ulusal düzeyde daima örnek, alanında "farklılık oluşturan ve örnek gösterilen"

• Ulusal düzeyde tanınmışlığı ve rekabet gücü yüksek olan

• Daima güven duyulan, danışılan, kurumsal yapı ve kurumsallaşma bilincinin yerleşmiş olduğu bir kuruluş olmaktır.